„Projekt Brno daruje život vznikl za účelem získat více dárců kostní dřeně. Člověk, který onemocní leukémií má díky nalezenému dárci naději na nový život. Třetina nemocných svého dárce nikdy nenajde, proto chceme veřejnost o možnosti darování informovat.

Začátkem roku 2013 mě oslovila Pavla Fabiánková, se kterou jsem se seznámila na jednom z našich školení. Povykládala mi o příběhu svého kamaráda Daniela Biče, který onemocněl leukémií, ale měl obrovské štěstí a svého dárce našel. Dokonce se dárce zdál jako ideální. Pavla navrhla, ať uděláme projekt nebo nějakou aktivitu, která by podpořila získávat nové dárce.

Vím, jaké je to přijít o milované člověka, jaké je cítit absolutní bezmoc, že nemůžete pomoct. Za každou kapku naděje byste dali cokoliv. Proto mě příběh, který mi Pavla řekla, chytl za srdce. Stojí za to dát někomu dalšímu, další rodině, naději. V tento moment se začely rodit první myšlenky projeku Brno daruje život.

Pavla oslovila Český registr dárců krvetvorných buněk a předstvila jim naši myšlenku. Registr s námi začal velice ochotně spolupracovat, pomáhat nám a radit. Po několika měsících jsme získali záštitu primátora města Brna. 30. ledna 2014 jsem uspořádali k projektu první tiskovou konferenci, kde jsme projekt oficálně představili a odstartovali.

Během příprav projektu se Danielův zdravotní stav zhoršil a v listopadu 2013 svojí nemoci podlehl. Doufám, že díky projektu pomůžeme alespoň jedné rodině, která o svoji milovanou osobu nepříjde a pro nemocného najde vhodného dárce.“

 

Připravujeme pro vás tento web. Zatím nás sledujte na facebooku.