V sobotu 28. listopadu projekt Brno daruje život představil devět významných tváří z Brna, které podporují dárcovství krvetvorných buněk a motivují Brňany ke vstupu do registru dárců. Do brněnského projektu se zapojili např. herec ze seriálu Vinaři Jan Brožek, supermiss 2014 Hana Vágnerová a cyklista Tomáš Bábek.

Vernisáží v Industra Coffee odstartovala nová etapa projektu. Výstavu, která byla na vernisáži poprvé představena, tvoří portréty tváří Brno daruje život. Jsou foceny polaroidem a vytištěné na plátno. „Už jen díky samotné podobě portrétů z výstavy vyzařují emoce a touha pomáhat,“ povídá organizátorka Kateřina Horáková. Každé plátno tak představuje jednu z devíti tváří a jednu důležitou informaci pro vstup do registru dárců krvetvorných buněk.

Výstava 9 tváří pro Brno bude putovní, proto si ji bude moci prohlédnout každý. Během jednoho roku se vystřídá na veřejných místech, nákupních centrech nebo v sídlech partnerů projektu. První půda pro výstavu bude showroom společnosti Hošek Motor a.s. na Vídeňské.

Projekt Brno daruje život vznikl na popud onemocnění herce Daniela Biče, který měl štěstí a svého dárce našel. Bohužel leukémie si našla svoji cestu a Daniela porazila. Po transplantaci kostní dřeně lékaři přišli se smutnou zprávou, že se nemoc vrátila. Dali Danovi měsíce, týdny, možná dny. Bylo to přesně devět dní. „Každý tento den symbolizuje jedna z tváří projektu proto, aby někdo další už nemusel s leukémií bojovat a počítat dny,“ dodává Radka Hošková z agentury Rh+ marketing, která projekt zaštiťuje a organizuje.

S projektem pomáhá i manželka Daniela Andrea Bičová. Na vernisáž přijela se svými dcerami Johankou a Viktorkou. „Akorát jsme čekali druhou dcerku, když jsme se dozvěděli, že Danovi našli dárce. Pojmenovali jsme ji Viktorka, jako symbol vítězství,“ povídala na vernisáži Andrea Bičová. „Jsem vděčná za každý další den, který jsme díky transplantaci mohli s Danem spolu zažít,“ dodává Andrea.

Mezi 9 tváří pro Brno patří Jan Brožek (herec), Hana Vágnerová (SUPERMISS 2014), Tomáš Bábek (závodní cyklista), Zuzana Veselá (choreografka a tanečnice), Veronika Maly (tatérka), Robin Hošek (crossfiťák), Daniel Mráz (baseballista), Ester Tesaříková (stylistka) a Jakub Cerman (wakeboardista).