Projekt Brno daruje život zaměřený na šíření myšlenky dárcovství kostní dřeně spojil síly s běžeckou skupinou BehejBrno.com. Společnými výběhy a závody osloví aktivní lidi a vyzvou je k přihlášení se do registru dárců krvetvorných buněk. Začnou na Brněnském půlmaratonu 17. dubna a akci zopakují také na podzimním nočním závodu 5|10 mil Brnem.

„Dárců kostní dřeně je stále málo. Proto chceme Brňanům aktivní a zábavnou formou ukázat význam dárcovství,“ říká o vzájemné spolupráci Aleš Čtvrtníček, běžec a zakladatel BehejBrno.com. Prvním závodem, který podpoří a bude šířit myšlenku dárcovství kostní dřeně, bude Brněnský půlmaraton. Největší běžecký závod na jižní Moravě odstartuje v neděli 17. dubna 2016 v 11 hodin na náměstí Svobody.

Projekt Brno daruje život podporuje také 9 významných brněnských osobností, které jsou prezentovány během putovní výstavy na různých místech v Brně. Mezi tyto mladé, úspěšné a aktivní osoby patří i sportovci. „Společně s našimi hrdiny, jak říkáme našim devíti tvářím pro Brno, si zaběhneme brněnský půlmaraton. Kromě samotné myšlenky dárcovství kostní dřeně chceme podporovat i zdravý životní styl,“ říká zakladatelka projektu Brno daruje život Radka Hošková. „Navíc mladí sportovci jsou ideálními dárci kostní dřeně,“ dodává Hošková.

Putovní výstava 9 tváří pro Brno je nyní vystavena v Brně ve Velkém Špalíčku od 29. února do 16. března v prvním podlaží. Projekt Brno daruje život organizuje agentura Rh+ marketing za finanční pomoci Morava Golf Tour a Hošek Motor a.s.